Zobaczyło film: 6811
Czas trwania: m s
Wasza ocena: 202
Ilość reakcji waszych: 65
Zastanawiasz się czy ceny mieszkań wzrosną, czy spadną? Nie wiesz na jakie scenariusze rynkowe się przygotować? Nie wiesz jak zbudować swoją strategię inwestycyjną w okresie niepewności? Odpowie na to mój cykliczny webinar "W górę czy w dół? Gdzie jest dzisiaj rynek nieruc ...

Gdzie jest rynek nieruchomości - ceny wzrosną, czy spadną? Scenariusze i moja strategia (Q2 2021)

- Czy super lokalizacja (blisko metra, ale dużo zieleni za wszystkimi oknami mieszkania, bliski zeru ruch samochodowy wokół) - może zrekompenować brak balkonu?
- A zaglądaliście tu? - środki do polerowania lakieru - jak dla mnie ok.
- Złoto i srebro nie kupuje dużej inflacji 😉 Dolar silny
- Znalazłem ten materiał przypadkowo na spotify, rewelacyjny materiał, treściwy i w dobry sposób zorganizowany. Zostawiam suba i czekam na wiecej w tej tematyce.
- 1:08:00 dzieki za wskazowki, cenne i pomocne!

Co na minus: pokazujesz ceny transakcyjne z I kwartalu 2021 i wskazujesz, ze byly spadki i one trwaja nadal (Warszawa). Dane zrodlowe na ktore sie powolujesz sa aktualne na I kwartal, a mamy za soba juz caly II kwartal i polowe IIIgo... Wypowiedz wkladala do glowy odbiorcy "ocho teraz w Warszawie ceny spadają", a przeciez dane są nieaktualne ;-)

Skad dane, ze dzis mamy okolo 40-50% transakcji robionych za kredyt? :-)

Ogolnie widac, ze wlozyles duzo pracy w te prezentacje. Dziekuje, doceniam! Czekam na wiecej Twojej opinii na temat aktualnych sytuacji!
- Dzięki za materiał. Inflacja i niskie stopy procentowe napewno wystrzeli. Ni będzie to w tym to w 2022 roku.
Ludzie bez opamiętania kupują nieruchomości.Wszyscy zakładają tylko najlepsze scenariusze.Ciekawe co będą mówić ludzie za rok czy dwa?Nie było sygnałów?Nikt nie studiuje sytuacji ekonomicznych z przeszłości?
Artykuły pisane na zlecenie deweloperów i ceny materiałow wyższe o 300%.
Czysta manipulacja rynkiem.
- Dobry materiał. Spójna prezentacja. Także widzę wiele analogii do okresu 07/09 i uważam, że warto o tym przypominać. Są też różnice. Jesteśmy w innej epoce. Zgadzam się z potrzebą dywersyfikacji choć tu też nie ma mądrych. Z przyjemnością dołączam do subskrybentów
- Super materiał
- Super materiał!

Jedno z czym nie do końca się zgadzam to stopy zwrotu z najmu i braku założenia zmiany systuacji.

Wiele dużych miasta za granicą mają odbicia w cenach najmu. Inflacyjna ogólna z czasem też przełoży się na ceny najmu szczególnie w centrach. Ceny idą w górę na komunikację, paliwo, samochody i w pewnym momencie przestaje być opłacalnym wynajmowanie taniej za miastem. Też ludzie już się "namieszkali" pod miastem i raczej brałbym mocniej pod uwagę odwrót tego trendu i wyraźne odbicie cen najmu w centrach (szczególnie jeżeli nawet połowicznie wrócą studenci). Gdzieś tu popełniam błąd w myśleniu?
- W Japonii stopy bliskie 0 są od 20 lat, więc nie można wykluczyć, że reszta świata idzie w tym kierunku
- Dziękuje za wiedzę. Mądry gość z Ciebie. Pozdrawiam
- Brakuje w komentarzach linka do konta patronite.
- Słucha się przyjemnie, ale na szybko wyłapałem 3 logiczne błędy:
1- zasugerował Pan kwestię przejmowania małych developeròw przez większych i jako powòd podał, że ci mniejsi przeczuwają kryzys...hmm to ci więksi są głupsi ?:)
2- Przywołanie krypto vs nieruchomości jako aktywa bezpiecznej przystani i podanie spadku 40% krypto jako przykładu. Przecież te aktywa są nieporòwnywalne jak np. film i jedzenie. Oba są przyjemne, ale bez filmu da się żyć, a bez mieszkania dość trudno
3- przywołanie okresu 5 lat jaki po kryzysie w 2008 r ktòry musiał upłynąć, aby ceny mieszkań powròciły do poziomòw z bańki. Hmm 5 lat to dla rynku nieruchomości niemal zerowy horyzont...
Ale generalnie dość wartościowy materiał
- hmm... w poprzednim filmie móił Pan, że w długim terminie będą jednak wzrastały ceny mieszkań. ...
- Dziękuję za materiał. Jak ustosunkowałby się Pan do słów Pańskiego dawnego szefa jak mniemam - Sławka Mzuri, że "dywersyfikują tylko ci, którzy nie wiedzą co robią" ? :)
- Ok, dostałeś mojego sub’a nie zawal tego .. xD
- 👍Dzięki. Świetne analizy. Ja bym jeszcze uwzględnił odmienność kryzysu 2007/2008, po którym nastąpiły spadki - brak pieniędzy i kredytu, od obecnego kryzysu - nadpłynność finansowa. Z drugiej stony dzisiaj dużo mieszkań jest przygotowana przez fliperów, a wszyscy stają się deweloperami. Muzyka głośno jeszcze gra, ale jak umilknie, nie dla wszystkich starczy krzeseł.
- Dzięki, że dzielisz się swoją wiedzą 😊
- Witam serdecznie. Tak, ilości małych developerów, tych budujących w Polsce powiatowej nikt nie policzy . Powtórzę , to co już kiedyś pisałem, w moim miasteczku ilość projektów na 2021/2022 jest większa niż wszystkie od 2015/2019
- Swietny material! Juz od dluzszego czasu dosyc ostroznie podchodze do tematu nieruchomosci. Firmy deweloperskie rosna jak grzyby po deszczu, a w mniejszych miejscowosciach bloki buduja spolki bez zadnego doswiadczenia. Obecna sytuacja sklonila mnie do sprzedania dzialki budowlanej bo ceny mocni poszly w gore. Oszczednosci trzymam w gotowce i akcjach spolek typu value (staram sie kupowac przede wszystkim spolki ktore sa zwyczajnie tanie lub wyplacaja dywidende- niskie ryzyko). Jesli deweloperzy mowia "kup mieszkanie, ratuj sie przed inflacja" to cos tutaj nie gra. Poza tym wczoraj pierwszy raz w zyciu w radiu uslyszalem ostrzezenie KNF dot. ryzyka zmiennosci stop procentowych. To wszystko daje do myslenia. Pozdrawiam serdecznie
- Dobra analiza. Gratuluję dodałem do subskrypcji.