Zobaczyło film: 6718
Czas trwania: 25m 34s
Wasza ocena: 308
Ilość reakcji waszych: 42
Ceny uprawnień CO2 notują w ostatnich miesiącach nienaturalne wzrosty. Jakie są główne przyczyny tych wzrostów i w jakim stopniu wpłyną na ceny prądu? Jakie są prognozy na przyszłość? Gościem Łukasza Warzechy w programie Polska na Serio BIZNES jest Marek Lachowicz, ekonom ...

Ceny uprawnień CO2 – co powoduje nienaturalne wzrosty na rynkach? Marek Lachowicz i Łukasz Warzecha

- 19:14
Redukcja emisji dwutlenku węgla to technologia antyzielona bo jest skierowana przeciwko roślinom, którym dwutlenek węgla jest potrzebny do fotosyntezy a optymalne stężenie CO2 dla fotosyntezy jest trzykrotnie wyższe niż obecnie. To zwiększanie emisji dwutlenku węgla jest zieloną technologią.
- Kliknij i sobie zobacz Kurtki narciarskie Lutha , warto było.
- Fat cats for 55
- Zacny wąs.
- Pozdrowienia dla Pana Marka
- Ten odcinek był cudowny ,treściwy czytając te komentarze to macie rację człowiek odpowiedni mógłby zastąpić naszego premiera w końcu poszlibyśmy do przodu a nie w długi i wykończaniu przedsiębiorców,czekam na następne odcinki.Pozdrawiam
- Czwarta możliwość: nie umieją, nie chce im się i nie mają jaj, jednocześnie.😀
- Rozmówca zapewne wiedzę ekspercką ma, ale umiejętności jej przekazywania to katastrofa. Cudowna narracja do opowiadania bajek, klechd i legend... ale to nie ten styl do merytorycznej rozmowy eksperckiej
- Abstrahując od propagandy, czekałem do 8ej minuty czy pan ekspert przestanie krzyczeć. Tyle wytrwałem i włączyłem szum morza na odtrutkę.
- Twój piec, nasze powietrze, wspólny problem.. NIEMIECKA TECHNOLOGIA!
- W przypadku ekipy naszego Führera prezesa kaczelnika kurdupla Balbiny to nie chodzi, która z trzech możliwości zachodzi. Oni łączą te wszystkie możliwości. ;-)
- Minus za glupie klimatyczne reklamy. A rozmowa super.
- Jak najdalej od ZSRE. Ciekawe co Niemcy by powiedzieli gdyby wyjechało tyłu Polaków co z UK.
- ten wesołek z przyklejonymi wąsami to naprawdę ekspert? 😎
- 22:40 w przypadku naszego nieudacznego rządu zachodzą wszystkie te albo. A energia atomowa w perspektywie 25 lat, w jakiejkolwiek perspektywie to nadal mrzonka. Tak jak dotąd, to elektrownię atomową będziemy budować do sądnego dnia.
- To powinno być w TVP. Albo chociaż w TVN.
- Czyli następny etap obrzydzania UE. Wina nieudolnego rządu NIE WINA UE !!???
- W wielkim skrócie kilka prawd:
1. W UE nie ma wolnego rynku - jest rynek regulowany i wspólny rynek i takie są sformułowania użyte w traktatach. Nie ma tam ani jednego zwrotu "wolny rynek"
2. Elektrownie atomowe w Polsce to temat tylko medialny. Już przerabiamy 10 lat i jak na razie wytypowano tylko dwie lokalizacje a wydano miliardy. W dodatku już politycy niemieccy wzywają do podjęcia wszelkich środków aby zablokować budowę elektrowni atomowej w Polsce. Tu są wyjątkowo zgodni i niestety to oni rządzą w UE. A sprawy atomu regulują:
A). Pierwszy poziom - umowy międzynarodowe, jest specjalna międzynarodowa agencja Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA),
B). Kolejny poziom, to poziom UE a tu regulują to traktaty unijne - Euroatom i także jest specjalna agencja Agencja Zaopatrzenia działająca pod nadzorem Komisji UE - tej samej która nas nie lubi, blokuje fundusze i każe zamykać kopalnie.
C). Trzeci poziom to opłacani w Polsce Zieloni i lokalni parlamentarzyści, którzy są finansowani przez niemieckie fundacje i pośrednio przez niemieckich polityków.
Gdyby jednak jakimś cudem udało się zbudować elektrownie atomową, to zanim to nastąpi czekają nas ograniczenia, wysokie ceny - bo ktoś tę budowę musi sfinansować a w efekcie końcowym opłacą ją konsumenci.
3. Ceny węgla będą rosnąć, bo to jest w interesie UE. To ma być dochodem UE zgodnie z decyzją Rady UE o zasobach własnych. W ich interesie jest aby cena była jak największa i to dlatego włączyli do handlu banksterów z Wall Street.
W dodatku to jest element nacisku politycznego na takie państwa jak Polska.
4. Podstawą niemieckiej polityki jest przewaga gospodarcza nad pozostałymi krajami UE. Nie przewaga militarna a przewaga gospodarcza, która pozwala osiągnąć te same efekty, które zaplanowali sobie Niemcy przed pierwszą i drugą wojną światową.
Przewaga gospodarcza stanowi w Niemczech konsensus polityczny bez względu na to jakie partie są u władzy. To jest główny cel polityki niemieckiej. I dążą do niego różnymi środkami. np. wprowadzając ograniczenia na polskie kopalnie. W ten sposób niwelują prawie do zera konkurencję, którą stanowiła polska tania siła robocza.
Tu nie chodzi o ślad węglowy a o interes, jaki chcą zrobić Niemcy. O zrobienie przewagi gospodarczej i obniżenie konkurencyjności pozostałych państw w tym Polski.
Nie zdają sobie Państwo sprawy, jak Niemcy kreują przepływy finansowe w UE.
Jeden przykład Niemieckiej logiki i związanych z tym przepływów finansowych:
Jak sprzedać swoje auta np. Brazylijczykom?
Oni nie maja pieniędzy, to może wymienić za mięso?
Ale przecież mięso jest już produkowane w Europie np. w Polsce.
No to UE ograniczy produkcje (wykorzysta do tego np S.S. czyli Sylwię Spurek), dokona dilu z Brazylią a tanie mięso z Brazylii będzie się dystrybuować na Polskę.

Podwójny zysk ze sprzedaży aut i z dystrybucji taniego (nisko opodatkowanego) mięsa na Polskę.
Tak właśnie robią to Niemcy. Tak zarabiają na naiwnych idiotach, którzy sądzą, że jesteśmy nadal beneficjentami w UE.

Tak się robi politykę i interesy zwłaszcza w koloniach. Ciemniakom wciska się kit o śladzie węglowym.
Żywność byłaby droższa bez podatku, gdyby zakazać pakowania do niej różnego rodzaju ulepszaczy, konserwantów, wypełniaczy, soi modyfikowanej genetycznie itd.
- Tusk zmieni konstytucje ale dopiero po przejęciu w Polsce władzy, ale jest problem, PiS straci władzę dopiero po naturalnej śmierci Donalda a wiec, 100 lat Donaldzie.
- Pytanie zasadnicze. Po co w ogóle jest potrzebny ten handel co2? A ko po to żeby bogaty wyciągał ile się da kasy od biednego. Tylko poto. Następny inżynieryjny instrument finansowy
- zatrzymajcie Wulkany , a mój piec (TROCINIOK) zostawcie w spokoju