Zobaczyło film: 173671
Czas trwania: 13m 19s
Wasza ocena: 3012
Ilość reakcji waszych: 1336
Dzisiaj kilka słów o tym co sie dzieje na rynku materiałów..Współczuję tym którzy teraz się budują.. ...

Ceny materiałów budowlanych. Masakra..

- drogo jak huj takie mamy rzady pisu
- Więcej informacji znajdziecie tu wybielanie zębów lublin , dobrze jak tu znajdziecie coś ciekawego.
- Super film, dziekuję za podzielenie się wiedzą. Z tego co wiem to już ceny drewna mocno spadły w USA, wieć to dojdzie też do nas.
Wczoraj widziałam bardzo fajną analize rynku tarcicy na kanale AnalitykDrzewny: https://www.youtube.com/watch?v=yg6CAw2CPsY
- Wczoraj byłem w Leroy Merlin listewka o długości 2 m grubość 5mm Zaznaczam listewka ! Cena 28 zł gdzie za deskę o długości 2,5 m szerokości 7 cm i grubości 2 cm płaciłem rok temu w Bricomarche 7 zł płyta OSB 250x 120 która rok temu w Bricomarche kosztowała 59 zł w tej chwili Ta płyta jest w cenie 299 zł czy ich popierdoliło do reszty ! zastanawiam się czy to jakieś duże korporacje chwilowo zawyżają ceny Żeby pozbyć się konkurencji która nie udźwignie tego czy pandemia to spowodowała Zresztą co ma pandemia do materiału budowlanego ? druga sprawa to nie Wielka Brytania czy Niemcy żebyśmy mieli płacić za materiały budowlane tak jak na zachodzie jesteśmy w Polsce całe życie było w takich wszystko cenach i jakoś tak się kręciło i szło a raptem płyta która kosztowała 59 zł mam płacić za jedną płytę tyle co za 5 płyt jestem zdania takiego nie chodzić i nie kupować Jak zaczną im zalegać materiały na magazynie i ludzie przestaną to kupować to się szybko zreflektują bo nawet w hurtowniach jest drogo inna sprawa jest taka że paczka boazerii drewnianej pakowana po kilka sztuk kosztowała 50 zł w tej chwili 149
- nowy ład nadchodzi
- W wyniku pandemii producenci samochodów nie wypuścili na rynek 4,2 mln samochodów to dlaczego blacha na dachy podrożała przecież jak każdy samochód waży średni tonę to 4,2 mln ton blachy i plastiku mniej. Tłumaczenia, że nie ma styrenu, bo w Teksasie zima była sroga i co do dzisiaj się nie mogą pozbierać? Toczysta spekulacja i powtórka roku 2007
- Cena płyty OSB - 200 procent do góry.
- Drewno średnio po 20 do 40 % co miesiąc w górę , tzn na początku miesiąca 20 i kolejne 20 w połowie. Rozpoczynanie budowy teraz to strzał w kolano my straciliśmy 60000 na podwyżkach.
- Wiadomo jaki market Castorama xd nom płyta masakra nasz kibel wart teraz 1000 zł xd
- Super muwisz pozdrawiam
- Nie kupować trochę czasu i ceny spadną.
- Piekna lokalizacja . Duzo taka dzialka kosztuje ?
- a te płyty OSB za 300 to im zgniją w magazynach!!!
- zmowa cen podlega pod kodeks karny , gdzie policja maseczkowa gdzie ochrona konsumenta??? ktoś niezle sobie kieszeń napycha ale do czasu ludzie poczekają aż producentom i hurtowniom towar zgnije.Pazerność!
- Smutna prawda
- Mieszkam na stale w Austrii jeszczce przed dwoma laty za dom o wielkosci 180 m2 trzeba bylo szykowac 500 tys eu dzisiaj jest to 680 tys eu a moze i wiecej . W kazdym razie firmy maja zlecenia do konca tego roku a potem chyba jest koniec budowania :/ dodam tylko ze moj doradca finansowy jak go prosilem o rade czy budowac tutaj dom czy moze poczekac powiedzial ... " czekaj !!! kupisz od tych ktorzy beda bankrutowac " nie zycze nikomu zle ale wam wspolczuje ;(
- 170zl teraz kosztuje.
- Ilość towaru nie ma pokrycia w ilości pieniędzy, z racji zamknięć gospodarki w różnych gałęziach, czyli towaru jest mniej a pieniędzy co raz więcej a drukarki nie zwalniają. Jak jest więcej pieniędzy to ludzie nie będą tego trzymać na kontach bo po co, więc trzeba coś zakupić. Oczywiście guru ekonomii twierdzi że dzięki inflacji mamy wzrost gospodarczy, więc jest taki pozytyw, że pkb wzrosło o 5% rok do roku mimo zawieszenia gospodarki, jest się czym chwalić jak to dobrze rządzą. To po pierwsze a po drugie, jeżeli wszystko drożeje, to taki pracownik na przykład tartaku, mówi że chce podwyżkę bo odchodzę, oczywiście da się zrobić ale to będzie ukryty koszt w końcowym produkcie.
- i kolejny moment w którym widać brak umiejętnego sposobu myślenia przez Polaków, ludzie kiedy wy się nauczycie myśleć?! JEST INFLANCJA!!!! jest inflancja po lockdownach i jest inflancja bo już jest czas na światowy kryzys!!! to jak ceny nie mają iść w górę?! NA CAŁYM ŚWIECIE ceny idą w górę!!! tylko znowu Polkom coś z myśleniem nie poszło i wiecznie narzekają!! obrzydzenie już bierze słuchając wiecznego narzekania Polaków, ale jak macie coś zrobić żeby było dobrze to znowu bierze góre brak umiejętnego sposobu myślenia!! japierdole!!
- To są cenowe jaja....
- Wychodzi na to że teraz prywatnym inwestorom bardziej opłaca się poczekać i odkupić za rok niedokończoną budowę w promocyjnej cenie, niż samemu zabierać się za to od zera.